Kde nás najdete

Najdete nás, v Olomouci v městské části Černovír, hned za novým mostem přes řeku Moravu (ulice Hejdukova)

Jak se k nám dostanete?

Autobusem se k nám můžete dostat pomocí linek:

  •    15- Bukovany – Autobus.nádraží – Hlavní nádraží – Frajtovo náměstí (Černovír)
  •    17 – Nemilany – Povel škola – Tržnice – Nám.Hrdinů – Frajtovo náměstí (Černovír)
  •    20 – Chomoutov – Horka – Šibeník – Nám.Hrdinů – Klášterní hradisko – Farmak (Černovír)
  •    22 – Šlechtitelů – Nám.Hrdinů – Lazce – Frajtovo náměstí (Černovír)
  •    21 – Centrum Haná – Foerstrova – Šibeník – Gymnázium Hejčín – Lazce – Frajtovo náměstí (Černovír) – Farmak (Černovír) – Klášterní Hradisko – Hlavní nádraží

Výcvik

Každý, kdo se rozhodne pro výcvik svého psa, si musí uvědomit, co chce se svým pejskem dělat a jaké má cíle. Např. německý ovčák, belgický ovčák nebo rottwailer jsou plemena, která se hodí na všestranný výcvik, kde se cvičí podle NZŘ (národní zkušební řád) nebo podle IPO (mezinárodní zkušební řád).Plemena jako je například kokršpaněl, labradorský retriever se hodí více pro výcvik se zaměřením na poslušnost (ZO, ZMP, BH) a stopy (IPO-FH, ZPS, FPr, FH) nebo agility, což je v poslední době hodně oblíbený psí sport. V současné době chceme rozvíjet i tento nácvik, a to v rámci výcvikových kurzů.

Členství V ZKO

Každý, kdo se chce stát členem naší organizace, projde tří až šestiměsíčním kurzem základní poslušnosti pro veřejnost, kde se pod vedením instruktora naučí základům výcviku psa.Poté má možnost požádat o členství v klubu a věnovat se sportovní kynologii. Výjimku tvoří ti, kteří se už sportovní kynologii věnují nebo věnovali v minulosti a mají tedy představu „do čeho jsou“ Tito psovodi mohou podat přihlášku ke členství ihned.Přihlášky ke členství schvaluje výbor organizace.