Výcvikové středisko

V k.ú. Drozdov cca 15 km od Zábřehu na Moravě či cca 5 km od Štítů, kde se nachází akrobatický areál olympijského vítěze Aleše Valenty, je naše výcvikové středisko – výcviku psů integrovaného záchranného systému.

Drozdov 135
789 01  Drozdov
okres Šumperk, Olomoucký kraj, Česko

49.9027381N, 16.7559583E

Výcvikové a školící středisko je umístěno v krásném údolí říčky Březné blízko obce Hoštejn. Okolí je jako stvořené pro nácvik stop, nácvik psů k vyhledávání osob, apod. a louka související s pozemkem střediska se využívá k nácviku obrany a poslušnosti psů. Samotná část obce nazývaná Drozdovská Pila má zhruba dvacet obyvatel.

Zastavěná plocha objektu činí 390 m2, budova je patrová , kde v přízemí je umístěna velká zasedací místnost , dále je zde  kuchyně , 3x WC, koupelna . Zbytek přízemí sestává z kotelny , skladu a místnosti pro psy , kde je kapacita pro ustájení 25 psů.

V patře se nachází 11 pokojů s kapacitou až 40-ti lůžek.

Tuto nemovitost využíváme pro naše soustředění a jiné výcvikové akce. Objekt je možno využívat i k rekreaci v klidném prostředí samoty uprostřed lesů. Terén na Drozdovské Pile a okolí je ideální k pěší turistice, upravené lesní cesty jsou vhodné i k cykloturistice.

Naši členové sem jezdí se psy již od roku 1998. V roce 2003 organizace koupila budovu a přilehlé pozemky. V letech 2006 a 2007 jsme za přispění MŠMT a dalších našich sponzorů budovu zrekonstruovali, přičemž kromě financí hrál velkou úlohu obrovský počet brigádnických hodin. Výsledek ale stojí za to.